شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: دین و اندیشه
ساعت: 23:03 منتشر شده در مورخ: 1398/12/22 شناسه خبر: 1590276
حجت الاسلام ناصر رفیعی مطرح کرد:

راهکار دینی برای غلبه بر ترس از کرونا

عضو هیئت علمی جامعه المصطفی گفت: همراهی با قرآن و مثبت اندیشی و دعا و ذکر در این روزها بسیار مهم است و این موضوع سبب می شود بر ترس غلبه کنیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام ناصر رفیعی شامگاه پنج شنبه در ویژه برنامه قرار آسمانی که در حرم حضرت معصومه(س) برگزار شد، اظهار داشت: انسان باید از عاقبت خود بترسد و حق الناس نخورد و در همه امور خدا را مدنظر قرار دهد.

وی با اشاره به حدیثی از معصومین(ع) افزود: ترس و حرص و بُخل در انسان مومن وجود ندارد، پس از اینکه گفته شد که ویروس کرونا در کشورمان شیوع پیدا کرد ترس در برخی از مردم ایجاد شد.

عضو هیئت علمی جامعه المصطفی بیان کرد: شیوع کرونا سبب شد از اجتماعات دوری شود و مردم نظافت را رعایت کنند که اقدام درستی است ولی ترس از گرفتار شدن به ویروس کرونا درست نیست.

استاد حوزه و دانشگاه عنوان کرد: مثبت اندیشی باید مورد تاکید باشد، تعداد بسیار زیادی از مبتلایان به کرونا بهبود پیدا کرده و خوب شدند ولی برخی به افرادی که فوت شده و تعداد آنها نسبت به بیماران بهبود پیدا کرده بسیار ناچیز است توجه می کنند و منفی نگر هستند.

رفیعی با اشاره به آثار منفی ترس از بیماری کرونا تصریح کرد: در علم روانشناسی گفته شده که انسان کلماتی که می گوید بر وی موثر است، باید فال خیر زد و از تخیل و منفی نگری جلوگیری کرد.

وی با اشاره به حدیثی از امام سجاد(ع) ادامه داد: باید اهتمام و توجه جدی به قرآن کریم داشته باشیم، همچنین ادعیه نقش بسیار مهمی دارد که نباید از آن غافل شویم.

عضو هیئت علمی جامعه المصطفی عنوان کرد: شخصی خدمت امام جواد(ع) رسید و به ایشان فرمود که چه دعاهایی برای رفع اندوه بخوانم که امام(ع) در پاسخ فرمودند "یَا مَنْ یَکْفِی مِنْ کُلِّ شَیْ‏ءٍ وَ لَا یَکْفِی مِنْهُ شَیْ‏ءٌ اکْفِنِی مَا أَهَمَّنِی مِمَّا أَنَا فِیهِ" را بخوان.

استاد حوزه و دانشگاه خاطرنشان کرد: همراهی با قرآن و مثبت اندیشی و دعا و ذکر در این روزها بسیار مهم است و باید فال خیر داشته باشیم و این موضوعات سبب می شود بر ترس غلبه کنیم.

انتهای پیام/ط

https://newsromm.dana.ir/1590276
ارسال نظر
نظرات