شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سمنان
ساعت: 15:50 منتشر شده در مورخ: 1398/12/22 شناسه خبر: 1590197
قرارگاه مردمی مبارزه با کرونا در سمنان آغاز به کار کرد؛

تلاش فراگیر برای تأمین و توزیع اقلام بهداشتی در میان مردم و محرومین/ مردم چگونه می‌توانند کمک‌های خود را به قرارگاه «یحیی‌بن‌موسی‌الکاظم(ع)» برسانند؟

تلاش فراگیر برای تأمین و توزیع اقلام بهداشتی در میان مردم و محرومین/ مردم چگونه می‌توانند کمک‌های خود را به قرارگاه «یحیی‌بن‌موسی‌الکاظم(ع)» برسانند؟
قرارگاه مردمی مبارزه با کرونا موسوم به «یحیی‌بن‌موسی‌الکاظم(ع)» با هدف انسجام‌بخشی به فعالیت‌ها و نیز بهره‌گیری از ظرفیت‌های مردمی در مبارزه با کرونا راه‌اندازی شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ قرارگاه مردمی مبارزه با کرونا موسوم به «قرارگاه یحیی‌بن‌موسی‌الکاظم(ع)» با هدف انسجام‌بخشی به فعالیت‌ها و نیز بهره‌گیری از ظرفیت‌های مردمی در مبارزه با کرونا راه‌اندازی شد.

رئیس قرارگاه مردمی مبارزه با کرونا در گفتگو با خبرنگار مرآت ضمن اعلام خبر آغازبکار این قرارگاه، با بیان این که مهم‌ترین مسائل در حوزه مبارزه با کرونا در بخش «پیشگیری» تعریف می‌شود اظهار داشت: تلاش دولت عمدتا معطوف به حوزه درمان است اما اگر در حوزه پیشگیری موفق عمل کنیم، گام‌های بلندی در کنترل بیماری کرونا برداشته خواهد شد.

مهدی خراسانیان با اشاره به این مطلب که ملزومات پیشگیری هنوز به طور کامل به دست مردم نرسیده است گفت: در این راستا قرارگاه مردمی برای تأمین برخی از اقلام بهداشتی موردنیاز مردم از قبیل ماسک و مواد شوینده و توزیع مطلوب این اقلام آغازبکار کرده است.

خراسانیان با بیان این که قرارگاه مذکور برای تسریع در خدمات‌رسانی و توزیع مطلوب اقلام بهداشتی شهر سمنان را به 37 منطقه تقسیم کرده است گفت: در هریک از این 37 منطقه، از ظرفیت‌ گروه‌های مردمی و بسیجی برای آموزش به مردم و توزیع اقلام بهداشتی استفاده خواهد شد.

وی در ادامه مراقبت‌های بهداشتی در خصوص بیماران بهبودیافته و مرخص‌شده از بیمارستان‌ها را امری پراهمیت توصیف کرد و گفت: قرارگاه مردمی، در مراقبت از افراد، در قرنطینه‌ی پس از ترخیص نیز مساعدت می‌کند تا ضمن ارائه آموزش‌های لازم، کمک‌های موردنیاز را به خانواده بیماران برسانند.

رئیس قرارگاه مردمی مبارزه با کرونا، «سلامت معنوی»، «رسانه و فضای مجازی»، «خیرین»، «روابط‌عمومی»، «ساماندهی محلات و توزیع» و «بهداشت» را از جمله کمیته‌های این قرارگاه عنوان کرد و گفت: آموزش برای ما اهمیت بسیاری دارد؛ این آموزش‌ها از طریق تیم‌های محله‌ای به مردم ارائه و تلاش می‌شود تا از میزان رفت‌وآمدهای مردم به واسطه فرهنگ‌سازی کاسته شود.

خراسانیان با بیان این که شماری از خیرین برای کمک مالی و آغازبکار قرارگاه مذکور پیشگام شده‌اند گفت: از همه مردم و کسانی که توانایی مالی دارند درخواست می‌کنیم تا کمک‌های خود را به قرارگاه برسانند تا بتوانیم با تهیه و توزیع اقلام بهداشتی جلوی پیشرفت بیماری را بگیریم.

وی با درخواست از فعالان مردمی مبارزه با کرونا برای اعلام ظرفیت‌ها و مشکلات خود به قرارگاه مردمی گفت: تمامی گروه‌هایی که در فعالیت‌هایی نظیر دوخت ماسک و... مشارکت می‌کنند می‌توانند با قرارگاه مردمی ارتباط بگیرند.

رئیس قرارگاه مردمی مبارزه با کرونا با بیان این که به واسطه کمک‌های مردمی ماسک‌های پنج‌لایه قابل شستشو با قیمتی بسیار اندک در اختیار مردم قرار خواهد گرفت گفت: ما با ستاد مبارزه با کرونا کاملا هماهنگ عمل خواهیم کرد و از توان ظرفیت این ستاد نیز بهره خواهیم برد؛ اما کارویژه قرارگاه مردمی، سازماندهی کمک‌های مردمی و متصل کردن ظرفیت‌های فعال موجود است.

تمامی شهروندان می‌توانند کمک‌های مالی خود را به شماره حساب 6273811133897469 به نام قرارگاه خیرین و محرومیت‌زدایی شهرستان سمنان واریز و تصویر فیش واریزی یا اسکرین پرداخت اینترنتی خود را به شماره 09127321303 ارسال کنند.

انتهای پیام/ح

 

https://newsromm.dana.ir/1590197
ارسال نظر
نظرات