شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 14:59 منتشر شده در مورخ: 1398/12/19 شناسه خبر: 1589234
فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی:

آغاز فعالیت پژوهشی طرح سینمایی عملیات خیبر از ابتدای سال ۹۹/ اطلاعات جمع آوری شده از خانواده های شهدا ساماندهی می شود

آغاز فعالیت پژوهشی طرح سینمایی عملیات خیبر از ابتدای سال ۹۹/ اطلاعات جمع آوری شده از خانواده های شهدا ساماندهی می شود
سردار محسن کریمی فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی گفت: قبل از اینکه بخواهیم طرح فیلم سینمایی عملیات خیبر را به مرحله اجرا برسانیم باید کارهای تحقیقی و پژوهشی در این خصوص انجام شود چراکه کار بر اساس پژوهش، پرمغز تر و اثر گذار تر خواهد بود. نیاز است کلیه مراحل کار و نیازمندی های محتوایی از ابتدای کار مشخص شود تا از ابتدای سال ۹۹ بتوان آن را در برنامه های فرهنگی بهتر دید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیار آفتاب؛ سردار محسن کریمی فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی در ۲۳ مین نشست گام دوم کنگره ملی نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی گفت: خوشبختانه در حاشیه کنگره شهدای استان مرکزی سرکشی جامعی از کلیه خانواده های شهدای استان انجام شد که در این سرکشی ها لیستی از وضعیت خانواده ها جمع آوری شده است.

کریمی افزود: امروز آن چیزی که باید در خصوص فرم های سرکشی انجام شود ساماندهی آنها طبق شاخص های مورد نیاز است که کار گروه ایثارگران با مشارکت فرماندهان نواحی و کلیه دستگاه های مسئول باید این کار مهم را به سرانجام برسانند.

وی ضمن تاکید براینکه همه باید خود را در قبال خانواده های شهدا مسئول بدانیم، عنوان کرد: فرماندهان نواحی و نیروهای مسلح استان به همراه دستگاه های مسئول باید خود را موظف بدانند که آمار و اطلاعات مربوط به شهدا و خانواده های آنها را پالایش کنند و سازماندهی جامعی در این خصوص اتفاق بیفتد.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی ضمن بیان اینکه فرم های سرکشی از خانواده های شهدا می تواند در راستای حل مشکلات خانواده های شهدا بسیار موثر باشد، اظهار کرد: این دست اطلاعات می تواند رویکرد جدیدی در شورای ایثارگری استان و حتی نمایندگان مجلس برای پیگیری مطالبات خانواده های شهدا ایجاد کند.

وی ادامه داد: به دلیل شیوع ویروس کرونا و با توجه به اینکه باید توصیه های بهداشتی را به طور ویژه رعایت کرد فعلا سرکشی از خانواده های شهدا متوقف شده و به محض برطرف شدن این ویروس منحوس سرکشی ها با قوت ادامه خواهد داشت.

کریمی در بخش دیگری از صحبت های خود در رابطه با عملیات خیبر و نقش استان مرکزی در آن، با اشاره به چند وجهی بودن عملیات خیبر، بیان کرد: نقش صنایع استان، سازماندهی نیروها، نقش جهاد و مهندسی رزمی و شهدا و رزمندگان شاخصی که در این عملیات حضور داشتند قابل توجه است.

وی با تاکید بر اینکه استان مرکزی در عملیات خیبر بیش از ۱۹۵ شهید تقدیم دفاع مقدس کرده است، عنوان کرد: جدای از اینها عملیات خیبر ویژگی مهم دیگری هم دارد و آن شناخته شدن این عملیات به عنوان اولین عملیات خاکی و آبی جمهوری اسلامی در دفاع مقدس است و می توان برای آن  دستاوردهای خوبی برشمرد.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی با تاکید بر اینکه ظهور لشگر ۱۷ علی بن ابی طالب(ع) و نقش استان مرکزی را به وضوح می توان در عملیات خیبر مشاهده کرد افزود: قبل از اینکه بخواهیم طرح فیلم سینمایی عملیات خیبر را به مرحله اجرا برسانیم باید کارهای تحقیقی و پژوهشی در این خصوص انجام شود چراکه کار بر اساس پژوهش، پرمغز تر و اثر گذار تر خواهد بود. نیاز است کلیه مراحل کار و نیازمندی های محتوایی از ابتدای کار مشخص شود تا از ابتدای سال ۹۹ بتوان آن را در برنامه های فرهنگی بهتر دید.

وی بیان کرد: منابع خوبی از عملیات خیبر در استان وجود دارد که باید در این طرح از آنها استفاده کرد و کار گروه های مرتبط در کنگره شهدا هم باید اطلاعات و منابع خود را در این خصوص جمع آوری و سازماندهی کنند. همچنین پایه گذاری اهداف مهم در این طرح یک ضرورت است که در کل سناریو باید این اهداف دنبال شوند و ما در انتها به این چند هدف مهم برسیم.

کریمی بازخوانی سوژه های دفاع مقدس به شکل به روز برای مخاطب نسل جوان را یکی از تاکیدات مهم مقام معظم رهبری در دیدار با ستاد کنگره شهدای استان برشمرد و اظهار کرد: ما در گام دوم کنگره این هدف را دنبال می کنیم.

وی خاطر نشان کرد: نگاهی که در تهیه فیلم عملیات خیبر دنبال می شود تقویت فرهنگ ایثار و شهادت است که ضمن رعایت این نگاه باید برای نسل جوان جذابیت داشته باشد و بتواند عملیات خیبر و ویژگی های آن را به آنها نمایش دهد.

انتهای پیام/

 

https://newsromm.dana.ir/1589234
ارسال نظر
نظرات