شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 21:09 منتشر شده در مورخ: 1398/12/01 شناسه خبر: 1583888

بارش شدید برف در محور‌های هراز و فیروزکوه

فرمانده پلیس راه ویژه شرق استان تهران گفت: هم اکنون شاهد بارش شدید برف و کولاک در محور‌های کوهستانی هراز و فیروزکوه هستیم و هموطنان سفر خود را به زمان دیگری موکول کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سیاوش محبی فرمانده پلیس در پردیس درباره اوضاع ترافیکی محور‌های هراز، فیروزکوه، امام رضا (ع) و بزرگراه حرم به حرم، اظهار کرد: هم اکنون تردد انواع وسایل نقلیه از جنوب به شمال و شمال به جنوب محور هراز برقرار و نمک پاشی در سطح محور انجام شده است، اما با توجه به بارش برف، سطح محور‌ها بسیار لغزنده و احتمال وقوع بهمن پیش‌بینی می‌شود، بنابراین هم وطنان در صورت ضروری نبودن آغاز سفر، مسافرت خود را به زمان دیگری موکول کنند.

وی با بیان اینکه حادثه خاصی در محور‌های مواصلاتی شرق استان تهران رخ نداده، گفت: آمد و شد انواع وسایل نقلیه از محور فیروزکوه به سمت شمال و از شمال به جنوب این محور با تلاش راهداران و عوامل پلیس راه برقرار است، اما سطح محور در محدوده گردنه گدوک و ارتفاعات این محور بسیار لغزنده است.

محبی افزود: بنابراین هم وطنان به هیچ عنوان بدون تجهیزات زمستانه بخصوص زنجیر چرخ وارد محور‌های کوهستانی هراز و فیروزکوه نشوند.

فرمانده پلیس راه ویژه شرق استان تهران، ادامه داد: تردد انواع وسایل نقلیه از محور امام رضا (ع) و بزرگراه حرم به حرم، روان و عادی گزارش شده، اما بارش‌ها در این منطقه هم باعث لغزندگی سطح جاده شده است که لزوم احتیاط در رانندگی، رعایت فاصله طولی مناسب نسبت به خودرو‌های جلویی، عدم ارتکاب تخلفات حادثه ساز و... در این مواقع خط قرمز پلیس است.

فرمانده پلیس راه ویژه شرق استان تهران رعایت کامل مقررات راهنمایی رانندگی را برای تردد در محور‌های شرق استان، اولویت اول ورود خودرو‌ها دانست و بیان کرد: هموطنانی که قصد سفر به شهر‌های شمالی کشور را دارند سفر خود را به زمان دیگری موکول کنند و در صورت الزام به آغاز سفر با مدیریت زمان سفر، اطمینان از سالم بودن سیستم گرمایشی و فنی خودرو و همچنین با پوشاک مناسب، تغذیه کافی و باک پر وارد محور‌ها شوند.

انتهای پیام/

https://newsromm.dana.ir/1583888
ارسال نظر
نظرات