شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: گرافیک
ساعت: 11:03 منتشر شده در مورخ: 1398/11/06 شناسه خبر: 1567054

فتونیوز/فاصله معنادار تورم دی‌ماه با تورم سبد معیشت مردم

فتونیوز/فاصله معنادار تورم دی‌ماه با تورم سبد معیشت مردم
در چند سال گذشته هفته آخر اسفندماه به ویژه روزهای پایانی اسفندماه زمان اعلام میزان افزایش دستمزد کارگران بوده و به همین جهت اگر تورم بهمن ماه در نظر گرفته شود، وقت کافی برای محاسبات و چانه زنی وجود دارد.

به گزارش سرویس چندرسانه ای شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ همزمان با چانه زنی و چکش کاری بودجه 99 در مجلس، نمایندگان کارگری هم در حال چانه زنی برای دستمزد کارگران برای سال 99 هستند؛ چانه‌زنی هایی که از حالا آغاز می شود تنها یک یا دو روز مانده به پایان سال به نتیجه می رسد و این یک رسم قدیمی برای قرار دادن کارگران در عمل انجام شده است.

طبق ماده 41 قانون کار نمایندگان تشکلهای کارگری، کارفرمایی و دولت در ماههای پایانی هر سال در شورای عالی کار گرد هم می آیند و در خصوص اصلی‌ترین دغدغه کارگران که حقوق و دستمزد سالیانه است به بحث و بررسی می پردازند و در نهایت رقم دستمزد کارگران برای سال بعد را به گونه‌ای که منافع کارگران و کارفرمایان را در پی داشته باشد.

شدت تورم در سال های اخیر به شکلی بوده است که قدرت خرید مردم تا حد زیادی پایین آمده و در این میان کارگران با توجه به اینکه دستمزد آنها از ابتدا تا انتهای سال ثابت بوده اما قیمت ها و خدمات به مرور افزایش پیدا کرده اند، معیشت شان به خطر افتاده است.

https://newsromm.dana.ir/1567054
ارسال نظر
نظرات