شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 13:59 منتشر شده در مورخ: 1398/10/28 شناسه خبر: 1564953
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان خبر داد

وقوع 50 درصد حوادث کار در کارگاه های ساختمانی/42 کارفرما به مراجع قضایی معرفی شدند

وقوع 50 درصد حوادث کار در کارگاه های ساختمانی/42 کارفرما به مراجع قضایی معرفی شدند
مهرداد جهاندیده گفت: بیشترین مخاطرات کار مربوط به کارگاه های ساختمانی بوده و بیش از 50 درصد حوادث در این کارگاه ها اتفاق می افتد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مهداد جهاندیده در گفت وگو با عصرهامون، گفت: از ابتدای سال تاکنون، 333 کمیته حفاظت فنی و بهداشت کار تشکیل شده و 16 مورد ابطال پروانه کار، 5 فقره تجدید پروانه، 79 فقره تمدید پروانه و 9 مورد صدور پروانه کار نیز انجام شده است.

این مقام مسئول گفت: 27 فقره بررسی حفاظت فنی تجهیزات، دستگاه ها و وسایل حفاظت فردی و 12 مورد پایش و اندازه گیری عوامل زیان آور در کارگاه ها نیز صورت گرفته است.

جهاندیده اذعان کرد: 50 هزار و 672 نفر ساعت دوره های آموزشی عمومی و تخصصی مرتبط با ایمنی و بهداشت کار ویژه کارگران و کارفرمایان از طرف اداره کل کار برگزار شده است.

وی تعداد کارفرمایان معرفی شده به مراجع قضایی را 42 نفر اعلام کرد و گفت: بیشترین مخاطرات کار مربوط به کارگاه های ساختمانی بوده  و بیش از 50 درصد حوادث در این کارگاه ها اتفاق می افتد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اظهار داشت: در همین راستا تفاهم نامه ای با سازمان نظام مهندسی استان منعقد و بازرسی های گروهی از این کارگاه ها به عمل می آید و مهندسان ناظر موظف اند موارد ایمنی را به کارفرما تذکر بدهند.

وی در ادامه گفت: همچنین 240 نفر مسئول تائید صلاحیت از طرف اداره کار در زمینه بررسی ایمنی کارگاه ها و شناسایی خطر و ارزیابی ریسک فعالیت می کنند.

جهاندیده در پایان تاکید کرد: دستگاه های دولتی و ادارات موظف اند تا بر اساس ماده 3 آیین نامه امور پیمانکاری، تنها با شرکت ها و اشخاص حقیقی که دارای گواهی صلاحیت ایمنی از اداره کار هستند قرارداد منعقد کنند.

 

انتهای پیام/

https://newsromm.dana.ir/1564953
ارسال نظر
نظرات