شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: دین و اندیشه
ساعت: 17:51 منتشر شده در مورخ: 1398/09/22 شناسه خبر: 1554506

استقبال نماینده رهبر انقلاب در سوریه از نخستین کاروان زائران ایرانی +تصاویر

استقبال نماینده رهبر انقلاب در سوریه از نخستین کاروان زائران ایرانی +تصاویر
نخستین کاروان رسمی زائران ایرانی با استقبال نماینده رهبر انقلاب در سوریه وارد فرودگاه دمشق شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از روابط عمومی دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری در سوریه؛ شب گذشته نخستین کاروان رسمی زائران ایرانی با استقبال آیت الله طباطبایی نماینده رهبرانقلاب و تعدادی از مسئولین سوری و ایرانی وارد کشور سوریه شد.

 طی این مراسم آیت الله طباطبایی ضمن خیر مقدم به زائران بازگشایی مسیر زیارت و امنیت موجود را مدیون خون شهدای مدافع حرم دانست و گفت : هشت سال پیش داعشیان در کوچه های اطراف حرم حضرت زینب(س) بودند و از ساختمان های اطراف حرم زائران را به شهادت می رسانند اما اکنون ما باید صد ها کیلومتر آن طرف تر برویم تا بوی نحس آن ها را حس کنیم.

وی ادامه داد: یادمان هست که وقتی هشت سال پیش در ایران گفتند که حرم حضرت زینب س و حرم حضرت رقیه س در خطر است ، چقدر از جوانان و هیئتی ها آمدند و به مسئولین می گفتند که اجازه بدهین تا ما برویم سوریه و از این حرم ها دفاع کنیم.

 آری آن ها آمدند تا کسی نتواند به حرم حضرت زینب (س) جسارتی بکند و من به عنوان شاهد میگویم که طی این سال ها حتی یک لحظه هم پرچم گنبد حضرت زینب س نیم افراشته نشد و این از برکت خون شهدا است.

 تولیت مصلی حرم حضرت زینب س گفت : آن روزها آن ها میخواستند که اثری از #حضرتزینبس نماند اما امروز میبینیم که آن ها رفتند اما حضرت زینب س ماند و این تحقق آن جمله حضرت زینب س است که می فرماید: بخدا قسم که نمی توانید نام ما را از بین ببرید.

 آیت الله طباطبایی در ادامه با اشاره به نکاتی گفتند که اکنون در سوریه، با عزت از نام حضرت زینب س یاد می شود و این نام از با عزت ترین نامها در سوریه می باشد.

شایان ذکر است که ثبت نام کاروان های زیارتی سوریه تحت نظارت سازمان حج و زیارت از نیمه آذر ماه امسال آغاز شده است.

 

 

 

انتهای پیام/

https://newsromm.dana.ir/1554506
ارسال نظر
نظرات