شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 23:17 منتشر شده در مورخ: 1398/09/16 شناسه خبر: 1552999
آغاز موج جدید بارندگی تا 10 روز دیگر
در 10 روز آینده میزان بارندگی ها به طور مرتب در کلیه نقاط کشور ادامه خواهد داشت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ احد وظیفه مسئول مرکز ملی پایش و هشدار خشکسالی و مدیریت بحران در گفت و گویی درباره بارنگی کشور عنوان کرد: دو موج در ۱۰ روز آینده اغلب نقاط کشور را در برمی گیرد. همه نقاط کشور با بارندگی مواجه خواهند، به خصوص در جنوب غرب کشور.

وظیفه گفت: استان های چهارمحال بختیاری، شمال و شرق استان خوزستان، کهکیلویه و بویر احمد نقاطی هستند که شاهد بیشترین بارندگی خواهند بود و میزان بارندگی در آنها رضایت بخش است.
 
مسئول مرکز ملی پایش و هشدار خشکسالی و مدیریت بحران افزود: لرستان، ایلام و کرمانشاه نیز نقاطی هستند که نسبت به سایر استان ها بارش کمتری داشته اند. تا الان بارش های این استان ها زیر حد متوسط بوده است.
 
این مقام مسئول بیان داشت: تا دو هفته آینده پیش بینی می شود این نقاط کم بارش نیز با بارندگی های خوبی روبرو شوند تا شرایط کنونی تا حدودی جبران شود.
 
وی ادامه داد: بارندگی های کشور از آبان ماه آغاز شده است و تا اردیبهشت ماه ادامه دارد. بعد از آن در بخش های جنوبی به طور کامل قطع می شود و تا آبان ماه دیگر بارندگی نخواهند داشت.
 
وظیفه خاطرنشان کرد: نقاط جنوبی کشور برای سال آینده حداقل تا شش ماه بارندگی نخواهند داشت. بارش در این نقاط محدود به اواخر پاییز، زمستان و نیمه اول بهار آینده خواهد بود.
 
انتهای پیام/ 
https://dana.ir/1552999
ارسال نظر
نظرات