شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 12:12 منتشر شده در مورخ: 1398/09/16 شناسه خبر: 1552853
کوتاه ماندن دست متقاضیان از طرح ملی مسکن؛
ظرفیت طرح ملی مسکن در نخستین ساعت شروع، تکمیل شد
ظرفیت ثبت نام طرح ملی مسکن بعد از حدود 3 هفته تعطیلی ثبت نام در برخی از استان ها ساعتی پس از آغاز ثبت نام تکمیل و دست متقاضیان مسکن باز هم کوتاه ماند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی اعلام کرده بود زمان آغاز ثبت نام برای طرح ملی مسکن در استان های باقی مانده امروز 16 آذرماه است.

اما ظرفیت ثبت نام طرح ملی مسکن بعد از حدود 3 هفته تعطیلی ثبت نام در برخی از استان ها ساعتی پس از آغاز ثبت نام تکمیل و دست متقاضیان مسکن باز هم کوتاه ماند.

در این دوره از ثبت نام، متقاضیان دریافت واحد مسکونی در استان های خوزستان، چهارمحال و بختیاری، یزد، کرمانشاه و همدان می توانند در برنامه اقدام ملی تولید و عرضه مسکن مشارکت کنند.

از زمان ابتدای نام نویسی ها (۱۸ آبان) تا کنون ۷ استان امکان ثبت نام داشته اند، که این نخستین بار است که همزمان شهروندان سه کلانشهر (اهواز، کرمانشاه و همدان) امکان ثبت نام پیدا کرده اند. بر اساس مصوبه شورای عالی شهرسازی، شهرهای بالای یک میلیون نفر جمعیت، کلانشهر نامیده می شوند که در سال جاری دو شهر کرمانشاه و همدان توانستند وارد «باشگاه مثبت یک میلیون نفری ها» شده و به کلانشهر تبدیل شوند.

همچنین با توجه به اینکه محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی نیز هفته گذشته از ثبت نام همزمان طرح ملی مسکن در شهرهای جدید با سایر شهرها در سامانه ملی مسکن (tem.mrud.ir) خبر داده بود، اما فعلا از ثبت نام در دو شهر جدید «رامین» و «شیرین شهر» از شهرهای جدید استان خوزستان در این سامانه خبری نیست.

گفتنی است شرایط داشتن تأهل یا سرپرستی خانوار، نداشتن مالکیت از ۸۴ به بعد و عدم استفاده از خدمات دولتی و یارانه ای مسکن و زمین مسکونی از مهمترین شرایطی است که متقاضیان دریافت واحد مسکونی در طرح ملی مسکن باید حائز آن باشند.

خاطرنشان می شود تنها با گذشت یک ساعت از آغاز ثبت نام ها، ظرفیت ۳ شهر همدان، شهرکرد و یزد تکمیل شد و سامانه فعلا برای متقاضیان دریافت مسکن در این دو شهر مسدود شده است.

 

 

 

https://dana.ir/1552853
ارسال نظر
نظرات