شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 14:10 منتشر شده در مورخ: 1398/09/11 شناسه خبر: 1551675
مدیرعامل شرکت حمل فله کشتیرانی اعلام کرد:
راه‌اندازی خط جدید کشتیرانی در راستای افزایش صادرات
بازار آفریقا یکی از بکرترین بازارهای جهانی برای صادرات محصولات ایرانی در شرایط تحریم است؛ این کشورها دارای منابع عظیم طلا و الماس هستند که می توانند به جای دلار به ازای صادرات به ایران بپردازند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ یکی از ضرورت های نهادینه سازی مناسبات تجاری میان طرف‌های ایرانی و خارجی توسعه صادرات از مسیر دریایی است که می تواند ارتباطات تجاری ایران با کشورهای آفریقایی را بیشتر کند.

بازار آفریقا یکی از بکرترین بازارهای جهانی برای صادرات محصولات ایرانی در شرایط تحریم است؛ این کشورها دارای منابع عظیم طلا و الماس هستند که می توانند به جای دلار به ازای صادرات به ایران بپردازند.

محمدرضا محمدی بنایی اظهار کرد: علی‌رغم تحریم‌های ظالمانۀ اعمال شده بر حمل و نقل دریایی کشور، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در نظر دارد نسبت به راه اندازی خط جدید کشتیرانی ویژه حمل محمولات کالای عمومی در راستای حمایت از بخش صادرات اقدام کند.

وی با تاکید بر این‌که مهم‌ترین هدف از راه‌اندازی این خط کشتیرانی افزایش سهم ناوگان ملی از بازار حمل محمولات صادراتی و وارداتی است، افزود: با افتتاح این خط کشتیرانی از مبداء ایران به مقصد شرق مدیترانه و بالعکس، سهم ناوگان ملی و خصوصاً کشتیرانی سفیران پیام دریا (سپید) در حوزۀ مورد نظر افزایش می‌یابد و انتظار این است که با استقبال از این خط کشتیرانی، امکان حمل محمولات وارداتی نیز از شرق مدیترانه و حوزۀ دریای سیاه به ایران فراهم شود.

وی همچنین حمایت از تجار و صادرکنندگان کالا را در شرایط تحریمی از دیگر اهداف این اقدام برشمرد و اعلام کرد: صاحبان کالای عمومی، محمولات کیسه‌ای و فله خشک می‌توانند با هماهنگی امور بازاریابی و چارترینگ این شرکت نسبت به انجام مراحل سفارش حمل اقدام کنند.

به گفته محمدی بنایی، پیرو بررسی‌های انجام شده، حمل انواع محمولات اعم از پروژه ای و ... تا سقف 20 هزار تن با به کارگیری کشتی‌های چندمنظوره به مقصد دریای سیاه و شرق مدیترانه از سوی شرکت سَپید انجام خواهد شد.  

مدیرعامل شرکت حمل فله کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: چنانچه افتتاح خط کشتیرانی فوق با استقبال صاحبان کالا روبه‌رو شود، امکان حمل محمولات تا 2 بار در ماه قابل انجام خواهد بود.

انتهای پیام/

https://dana.ir/1551675
ارسال نظر
نظرات