شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان زنجان
ساعت: 13:58 منتشر شده در مورخ: 1398/09/10 شناسه خبر: 1551405
مدیرکل گمرک استان زنجان خبر داد؛

واردات 244 میلیون دلاری گمرک زنجان در هشت‌ماهه نخست امسال

واردات 244 میلیون دلاری گمرک زنجان در هشت‌ماهه نخست امسال
مدیرکل گمرک استان زنجان با اشاره به میزان واردات استان زنجان در هشت‌ماهه، نخست گفت: به میزان 244 میلیون دلار در هشت‌ماهه نخست واردات از گمرک استان زنجان صورت گرفته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حمید احمدی در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا؛ با اشاره به میزان صادرات هرساله واحدهای تولید استان زنجان، اظهار کرد: هرساله بخشی از صادرات استان زنجان از گمرکات دیگر انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در 8 ماهه نخست سال جاری 87 هزار تن اقلام متفاوت از استان صادرشده است، ابراز کرد: 253 هزار تن نیز واردات استان زنجان بوده است.

مدیرکل گمرک استان زنجان با اشاره به اینکه تمامی واردات استان ماشین‌آلات و مواد اولیه‌ است که در داخل کشور امکان تولید مشابه آن وجود ندارد، تصریح کرد: در هشت‌ماهه نخست 244 میلیون دلار ارزش ریالی واردات استان زنجان است.

وی با اشاره به اینکه بیشترین سهم واردات و صادرات استان به کشور ترکیه است، ادامه داد: بیشترین مبادلات استان با کشورهای همسایه انجام می‌شود.

احمدی با اشاره اینکه ارزش ریالی صادرات استان زنجان در هشت‌ماهه نخست 161 میلیون دلار بوده است، ادامه داد: 85درصد از صادرات استان را شمش فلزات تشکیل می‌دهد.

وی با اشاره به ارزش ریالی شمش فلزات صادرشده از استان زنجان در سال گذشته، عنوان کرد: سال گذشته 20میلیون دلار ارزش ریالی شمش فلزات صادرشده بود که این میزان در هشت‌ماهه نخست به 2.5 میلیون دلار کاهش پیداکرده است.

مدیرکل گمرک استان زنجان نبود صادرکننده برای اقلامی همچون صنایع‌دستی و محصولات کشاورزی را از مشکلات استان در حوزه صادرات دانست.

انتهای پیام/

https://newsromm.dana.ir/1551405
ارسال نظر
نظرات