شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 15:38 منتشر شده در مورخ: 1398/08/04 شناسه خبر: 1542557
مسئول هیئت رزمندگان سیستان و بلوچستان:

جاماندگان اربعین حسینی به زائران پیاده روی حرم رضوی پیوستند/اعزام17 کاروان زیارتی از استان به مشهدمقدس

جاماندگان اربعین حسینی به زائران پیاده روی حرم رضوی پیوستند/اعزام17 کاروان زیارتی از استان به مشهدمقدس
مسئول هیئت رزمندگان استان سیستان و بلوچستان گفت: روز گذشته 17 کاروان زیارتی از شهرهای زابل، زاهدان، هیرمند و زهک به بارگاه منور رضوی اعزام شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ غلامرضا باغبانی در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: همه ساله هیئت رزمندگان استان سیستان و بلوچستان در ایام شهادت امام رضا(ع) کاروان هایی از سطح استان به مشهد مقدس اعزام می کند که درهمین راستا روز گذشته 17 کاروان از شهرهای زابل، زاهدان، هیرمند و زهک عاشقان امام رضا(ع) به این سفر معنوی اعزام شدند.

مسئول هیئت رزمندگان استان ادامه داد: طبق برنامه ریزی صورت گرفته و طبق روند همه ساله این زائرین، سنت پیاده روی را احیا کرده و به تبعیت از اربعین امام حسین(ع) بیش از 50 کیلومتر را پیاده روی می کنند تا به مشهد برسند.

وی با اشاره به اینکه مدت زمان این سفر 5 روز است، افزود: زائرین سه روز را مهمان علی ابن موسی الرضا(ع) هستند و دوروز هم در مسیر این سفر معنوی و نورانی خواهند بود.

باغبانی افزود: زائرانی که روز گذشته به مشهدمقدس اعزام شده اند هم اکنون در حال پیاده روی به سمت مشهد مقدس بوده و در این سه روزی که در مشهد حضور دارند برنامه های فرهنگی و اجتماعی خوبی برای آنها در نظر گرفته شده است.

وی خاطرنشان کرد: امسال با توجه به استقبال بسیار خوب مردم، نسبت به سال گذشته 20درصد رشد داشتیم و با توجه به اشتیاق فراوان مردم برای این سفر معنوی، زیارتی اما توان ما برای اعزام این عزیزان در همین حد بود که امیدواریم در سالهای آتی بتوانیم این تعداد را افزایش دهیم.

باغبانی با اشاره به هماهنگی اسکان و تغذیه این زائرین با آستان قدس رضوی گفت: مدارس، تکایا و مساجد سطح شهر توسط آستان قدس رضوی برای اسکان زائران استان هماهنگ شده است.

وی در پایان با اشاره به اینکه در این سفر معنوی برادران اهل سنت نیز حضور دارند، تصریح کرد: اهل سنت علاقه بسیار زیادی به اهل بیت(ع) و امام رضا(ع) دارند و پایبند به کرامات و شفاعات ائمه اطهار هستند و ما خوشحالیم که در این راه خادم زائرین اهل تشیع و تسنن استان هستیم.

انتهای پیام/

https://newsromm.dana.ir/1542557
ارسال نظر
نظرات