شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان اصفهان
ساعت: 12:29 منتشر شده در مورخ: 1398/07/30 شناسه خبر: 1541549
امام جمعه شاهین‌شهر:

جهاد اربعین حسینی آرام آرام مقدمات ظهور را فراهم می‌کند

جهاد اربعین حسینی آرام آرام مقدمات ظهور را فراهم می‌کند
امام جمعه شاهین شهر با بیان اینکه جهاد اربعین حسینی آرام آرام مقدمات ظهور را فراهم می کند گفت: با وجود سانسور امپراطوری های رسانه ای غرب نگاه مردم دنیا در ایام اربعین به سمت کربلا و امام حسین(ع) است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام قاسم هاشمی در گفتگو با خبرنگار صاحب نیوز با تأکید بر اینکه پیاده روی یا جهاد اربعین حسینی آرام آرام مقدمات ظهور را فراهم می کند اظهار کرد: در دنیای امروزی با اخلاص یا حسین گفتن و اشک ریختن و شرکت در مجالس عزاداری و زیارت رفتن آرامش بخش است و هیچ مُسکن و آرام بخشی مانند نام زیبای امام حسین(ع) نیست که دل و جان را طراوت ببخشد.

امام جمعه شاهین شهر با اشاره به اینکه براساس روایات متعدد حضرت ولی عصر(عج) هنگام ظهور خود را با نام حضرت امام حسین(ع) معرفی می کند خاطرنشان کرد: با وجود سانسور امپراطوری های رسانه ای غرب در کتمان واقعیت اسلام، شکوه اربعین حسینی و انتخاب گزینشی اخبار، در ایام اربعین نگاه مردم دنیا به سمت کربلا و امام حسین(ع) است تا او را بشناسند و در زمان ظهور فرزند برومندشان که ندای یا اهل العالم سر داد همه بدانند او کیست.

وی به عبارت زیبا و مشترک حب الحسین یجمعنا اشاره کرد و افزود: اتحاد و انسجامی که به واسطه نام زیبای حضرت سیدالشهدا(ع) ایجاد شده با هیچ چیز دیگری نمی توانست به وجود بیاید، محبت امام حسین(ع) جمعیت زیادی از مردم دنیا اعم از شیعه و سنی و معتقدان به سایر مکاتب آسمانی را دور خود جمع کرده و همه به واسطه این محبت احساس افتخار می کنند.

حجت الاسلام هاشمی خاطرنشان کرد: بر خلاف میل کسانی که می خواستند نام امام حسین(ع) و نهضت عاشورا و کربلا نباشد، اما ماندگار شد و هر ساله به عظمت مراسم عزاداری عاشورا و اربعین افزوده می شود و امروز تنها مراسم اربعین نیست که عالم گیر شده، بلکه مراسمات عزاداری دهه اول محرم هم کم کم عالم گیر می شود؛ به طوری که در سال جاری در شهرهای زیادی از بیش از نیمی از کشورهای جهان مراسم عزاداری برگزار شد.

وی تأکید کرد: آنها می خواستند چراغ اسلام را خاموش کنند، غافل از اینکه هرگز نخواهند توانست چرا که به فرموده قرآن کریم امام حسین(ع) چراغ روشن و هدایت گری است که تعداد زیادی را به سوی خود جذب می کند.

امام جمعه شاهین شهر با بیان اینکه راه حضرت سیدالشهداء(ع) تا ابد ادامه خواهد داشت تصریح کرد: دنیای امروز از آموزه های لیبرالیسم که خود را آخرین ایسم و دین می دانند از نظام سرمایه داری حاکم خسته و سرخورده شده اند و تجربه سال های اخیر هم بیان گر آن است که در سال های آینده بر شکوه و عظمت و جمعیت پیاده روی اربعین افزوده خواهد شد.

وی با تأکید بر این که فطرت های پاک مردم دنیا به امام حسین(ع) علاقمند هستند خاطرنشان کرد: علی رغم تفرقه افکنی ها و توطئه های دشمنان امام حسین(ع) کشتی نجات همه مردم دنیاست و این راه ادامه خواهد داشت؛ هم نام امام حسین(ع) به صورت شناسنامه ای و هم مکتب و اهداف قیام عاشورا به دنیا معرفی می شود.

حجت الاسلام هاشمی افزود: امروز با همه محدودیت ها دین اول اروپا به لحاظ پیشرفت و تعداد گرایش در اروپا دین اسلام است و هرچه تلاش می کنند موفق نمی شوند مانع گسترش دین اسلام شوند، همان گونه که قرآن کریم می فرماید اراده خداوند بر این است که مستضعفان عالم به رهبری و امامت حضرت ولی عصر(عج) بر تمام دنیا تسلط داشته باشند و این وعده الهی قریب الوقوع است.

انتهای پیام/

https://newsromm.dana.ir/1541549
ارسال نظر
نظرات