شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: گرافیک
ساعت: 10:30 منتشر شده در مورخ: 1398/07/06 شناسه خبر: 1525148

فتونیوز/ رای مثبت به طرح شفافیت آرا

فتونیوز/ رای مثبت به طرح شفافیت آرا
مسئله اصلی چنین نظرسنجی این است که اگر نمایندگان به طور شفاف بیان می کنند که با طرح شفایت آرای خود موافق هستند چرا به دوفوریت و بررسی سریع این طرح رای منفی داده اند.

به گزارش سرویس چندرسانه ای شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  طرح شفافیت آرای نمایندگان یکی از طرح های خاص و پرحاشیه مجلس دهم شورای اسلامی بوده است. دوفوریت این طرح توسط نمایندگان رد شد تا در وقتی دیگر این طرح بررسی شود. 

 در همین رابطه، «اسدالله عباسی»، سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی، با اشاره به رد دو فوریت طرح شفافیت آراء نمایندگان مجلس، گفت: «بر اساس آیین‌نامه داخلی قوه‌مقننه، اصل بر این است که طرح‌ها و لوایح به‌صورت عادی در جلسه علنی بررسی شوند و نمایندگان تنها زمانی به یک یا دو فوریت یک طرح یا لایحه رأی می‌دهند که جلوگیری از وقوع خسارت احتمالی و فوت فرصت ضرورت داشته باشد.»
 
وی افزود: «رد دو فوریت، به منظور مخالفت با اصل طرح نبود، بلکه نمایندگان با بررسی فوریتی این طرح در جلسه علنی مخالفت کردند.»
 
طرح شفافیت آراء نمایندگان مجلس برای بررسی و کارشناسی دقیق به کمیسیون‌ آیین‌نامه داخلی مجلس ارجاع شده تا دوباره مورد بررسی قرار گیرد.
https://newsromm.dana.ir/1525148
ارسال نظر
نظرات