شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 09:24 منتشر شده در مورخ: 1399/05/16 شناسه خبر: 1503306
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

2 نرخی بودن ارز باعث رانت و فساد در عرصه اقتصاد است

2 نرخی بودن ارز باعث رانت و فساد در عرصه اقتصاد است
شهباز حسن پور بیگلری گفت: 2 نرخی بودن ارز خود باعث ایجاد رانت و فساد در کشور می‌شود و باید جلوی این مسئله را گرفت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ شهباز حسن پور بیگلری، نماینده مردم سیرجان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، گفت: ‌2 نرخی بودن ارز در کشور خود باعث ایجاد رانت و فساد است و باید این مسئله اصلاح و جلوی آن گرفته شود.

وی افزود: ما زمانی می‌توانیم جلوی مفاسد اقتصادی در کشور را بگیریم که در این حوزه شفافیت صورت بپذیرد و از این طریق است که می‌توان جلوی مفاسد اقتصادی را گرفت.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار داشت: جهش قیمت و گرانی‌ها امروز بزرگترین مشکل در جامعه تبدیل شده و ما نباید اجازه بدهیم ملت انقلابی ایران در تأمین معاش خود با مشکل مواجه شوند.

حسن‌پور خاطرنشان کرد: سخنان رهبر معظم انقلاب در روز عید قربان هشداری برای هر سه قوه بود تا برای رفع مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم بکوشند و همگان برای تحقق بخشیدن این فرمایش رهبری باید به طور جد کار کنیم.

وی افزود: باید از اروپا و آمریکا در ارتباط با بهبود وضعیت اقتصادی و گشایش در این حوزه قطع امید کرد چرا که آنها پس از هفت سال نشان داد که هیچگاه در این باره به ما کمکی نخواهند کرد و ما باید برای حل مشکلات اقتصادی‌مان به توانمندی‌های داخلی تکیه کنیم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در پایان گفت: جلوگیری از رانت و فساد، ایجاد شفافیت در حوزه اقتصادی، تکیه بر توانمندی‌های داخلی، تسهیل مجوز کسب و کار و ... از مواردی است که برای بهبود وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم باید به طور جد مدنظر قرار گیرد و به آن جامه عمل پوشاند.

انتهای پیام/

 

https://newsromm.dana.ir/1503306
ارسال نظر
نظرات