شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 09:45 منتشر شده در مورخ: 1399/05/16 شناسه خبر: 1493898
صدرالحسینی:

ایران اولین کشوری بود که ارادت خود را به لبنان اثبات کرد/ مثلت عبری-عربی-آمریکایی به دنبال فروپاشی لبنان است

ایران اولین کشوری بود که ارادت خود را به لبنان اثبات کرد/ مثلت عبری-عربی-آمریکایی به دنبال فروپاشی لبنان است
یک کارشناس مسائل غرب آسیا گفت: کشورهای غربی، به همراه کشورهای مرتجع منطق با کمک نفوذ سنتی فرانسوی‌ها در لبنان، ‌ به دنبال استفاده از شرایط به وجود آمده برای دوری لبنان از جبهه مقاومت هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ «سیدرضا صدرالحسینی» کارشناس مسائل غرب آسیا در گفتگوییدر زمینه انفجار بندر بیروت و تلاش کشورهای غربی برای فشار علیه جریان مقاومت، اظهار داشت: با توجه به مجموعه اقداماتی که نزدیک به یک سال گذشته علیه ملت لبنان ما مشاهده می‌کنیم، این ملت با کمک رئیس جمهور، پارلمان و نخست وزیر جدید خود توانست بخشی از نابسامانی‌های سیاسی و اجتماعی خود را کنترل کند.

وی ادامه داد: به‌رغم فشار فراوان اقتصادی که در لبنان مشاهده می‌شود و دست‌ها و عوامل خارجی نقش اساسی را در این مسائل دارند و به نظر می‌رسد مثلث شوم عبری-عربی-آمریکایی دنبال این موضوع بودند که با توجه به شرایط اقتصادی لبنان، این کشور را با یک فروپاشی و خلأ قدرت مواجه کنند؛ اما به بن‌بست رسیدند، اقدامات خود را در راستای ناامن سازی تنظیم کردند.

این تحلیلگر مسائل خاورمیانه گفت: این مثلث شوم تمامی تلاش خود را بر این مسئله معطوف داشتند که شاید بتوانند با یک سلسله اقدامات ناامن سازی، به‌ویژه این انفجار اخیر شرایطی را فراهم بیاورند که لبنان را از جبهه مقاومت خارج کنند. البته این موضوع به مفهوم این نیست که انفجار بیروت قطعاً یک اقدام تروریستی است؛ اما یکی از سناریوهای احتمالی این است که تروریست‌ها دست به این اقدام وحشتناک و ضدانسانی زده‌اند.

صدرالحسینی افزود: البته بررسی‌های میدانی این موضوع را تأیید نمی‌کند؛ اما کشورهای غربی، به‌ویژه آمریکا، به همراه کشورهای مرتجع منطقه ازجمله عربستان سعودی و با کمک نفوذ سنتی فرانسوی‌ها در لبنان، به دنبال استفاده از شرایط به وجود آمده برای جذب این کشور و دوری لبنان از جبهه مقاومت هستند.

وی عنوان کرد: آنچه در طول نزیک به ۴۸ ساعت گذشته از مدیریت دولت، ارتش و مجموع نهادهای قدرت در لبنان مشاهده می‌شود، آنها توانستند این شرایط را به گونه‌ای مدیریت کنند که مسئله استقلال و مسئله تصمیم‌گیری در لبنان همچنان فراهم باشد. البته این شرایط شکننده بوده و تلاش دارند لبنان را با اغواگری‌هایی که قطعاً غرب با پیش قراولی فرانسه، با کارگردانی آمریکا و منفعت طلبی رژیم صهیونیستی انجام می‌دهد، به گونه‌ای تحریک کرده و با نشان دادن در باغ سبز، این کشور را از محور مقاومت جدا کنند.

این کارشناس مسائل غرب آسیا در مورد کمک‌هایی که ایران می‌تواند در حال حاضر به لبنان ارائه دهد، اضافه کرد: کمک‌ها و اقداماتی از سوی ایران برای کمک به لبنان انجام شده است و تیم پزشکی جمهوری اسلامی ایران در حال حاضر در این کشور مشغول به کمک رسانی و فعالیت است.

صدرالحسینی تصریح کرد: همچنین باید این نکته را اضافه کنم که بخش قابل توجهی از توان مقاومت حزب الله لبنان در این رابطه، مشغول به فعالیت و امدادرسانی است. بعدازظهر روز گذشته همچنین یک فروند هواپیمای دیگر از ایران شامل برخی اقلام برای کمک در حوزه‌های انسان دوستانه و بهداشتی عازم بیروت شد.

وی یادآور شد: جمهوری اسلامی ایران جزو اولین کشورهایی بود که توانست ارادت، برادری و نزدیک خودش نسبت به ملت لبنان را به اثبات برساند.

انتهای پیام/

منبع: مهر

https://newsromm.dana.ir/1493898
ارسال نظر
نظرات