printlogo


کد خبر: 1593887تاریخ: 1399/01/07 11:06
دعای توسل برای رهایی از کرونا در بین‌الحرمین قرائت شد+ فیلم
دعای توسل برای رهایی از کرونا در بین‌الحرمین قرائت شد+ فیلم
شب گذشته هم‌زمان با حلول ماه شعبان، دعای توسل در بین‌الحرمین قرائت شد و زائران در گوشه و کنار حرم مطهر امام حسین (ع) و حضرت عباس (ع) برای رهایی از کرونا این دعا را زمزمه کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ هر ساله هم‌زمان با شب اول ماه شعبان زائران بسیاری از کشورهای مختلف در این ایام پرفضیلت که میلاد حضرت عباس (ع) و امام حسین (ع) نیز است، به کربلا مشرف می‌شدند و در جوار حرم مطهر این دو برادر با توزیع شکلات و شیرینی اقدام به برپایی مراسم جشن می‌کردند.

 

همچنین برپایی سفره‌های سبزررنگ نذری حضرت عباس (ع) و توزیع آجیل مشکل‌گشا از دیگر فعالیت‌هایی بود که زائران و مجاوران حرم کربلا در ایام ماه پرفضیلت شعبان به ویژه هفته اول این ماه به آن اهتمام داشتند.

اما امسال با شیوع ویروس کرونا در جهان، عراق نیز مرزهای خود را بسته و امکان تشرف زائران عتبات به کربلا از هیچ جای دنیا وجود ندارد ، حتی با توجه به اطلاعیه استاندار کربلا، ورود و خروج از این شهر تا اطلاع ثانوی ممنوع است و نه تنها زائران ایرانی بلکه حتی خود مردم عراق نیز نمی‌توانند برای عرض ارادت به امام حسین (ع) به کربلا مشرف شوند.

 

بر همین اساس، شب گذشته هم‌زمان با حلول ماه شعبان، جمعی از مجاوران حرم مطهر به زیارت حضرت عباس (ع) و امام حسین (ع) مشرف شدند، اما حرم امام حسین (ع) و حضرت عباس (ع) که هر ساله در چنین ایامی مملو از جمعیت بود و زائران بسیاری برای حضور در جوار ضریح این بزرگواران به ویژه دعای زیر قبه امام حسین (ع) باید دقایق بسیاری را در صف منتظر می‌شدند، به دلیل بسته شدن این شهر برای جلوگیری از شیوع کرونا بسیار خلوت بود. به طوری که زائران در کنار ضریح امام حسین (ع) به تعداد انگشتان دست هم نمی‌شدند و به راحتی می‌توانستند به زیارت و دعا بپردازند.

 

همچنین شب گذشته در اولین شب ماه شعبان، با توجه به تأکید آیت‌الله سیستانی از مراجع تقلید به توسل به اهل بیت (ع) به منظور رهایی از کرونا، در بین‌الحرمین دعای توسل خوانده شد و هر کسی در گوشه و کنار حرم یا بین الحرمین و حتی در اطراف این مکان مقدس زیرلب این دعا را به نیت مهار کرونا زمزمه کرد و از ائمه اطهار (ع) خواستند تا به زودی این گرفتاری را از مردم جهان رفع کند.

در ادامه فیلمی کوتاه از حال و هوای حرم مطهر امام حسین (ع) در کربلا در اولین شب ماه شعبان مشاهده می‌کنید؛

 

انتهای پیام/

 
 

لینک مطلب: https://newsromm.dana.ir/News/1593887.html