printlogo


کد خبر: 1551561تاریخ: 1398/09/11 09:13
باد، برف و باران جور کم کاری مسئولان را کشیدند
با تداوم چند روز تعطیلی مدارس به خاطر آلودگی هوا؛
باد، برف و باران جور کم کاری مسئولان را کشیدند
با ورود سامانه بارشی جدید به کشور بسیاری از استان‌‌های کشومان امروز شاهد بارش "برف و باران" خواهند بود تا شاید رنگ آلودگی هوا را از شهرهای بزرگ و صنعتی کشور ببرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ از چندروز گذشته سازمان هواشناسی اعلام کرد که غلظت آلاینده‌های هوا در شهر‌های بزرگ و صنعتی در روزهای آخر هفته گذشته و روزهای ابتدایی هفته جاری افزایش خواهد یافت.

با این اتفاق از انتهای هفته گذشته و در روزها متوالی شاهد تعطیلی مدارس در چند شهر بزرگ و صنعتی مانند تهران، اراک، مشهد و البرز بودیم.

هرچند استاندار پایتخت هم با اشاره به وضع آلودگی هوای استان، اقدام موثر و همکاری همه جانبه دولت، مجلس، شهرداری را برای کاهش آلودگی هوا خواستار شد اما عملا حتی با تعطیلی مدارس و اجرای طرح زوج و فرد هم کاهشی در آلودگی هوای تهران رخ نداد.

حالا سازمان هواشناسی کشور با اشاره به آغاز کاهش 5 تا 7 درجه‌ای دما در استان‌های غربی و مرکزی کشورمان در پیش‌بینی وضعیت جوی امروز دوشنبه 11 آذر ماه اعلام کرد که بارش باران و رعدوبرق و وزش باد شدید موقت و بارش تگرگ در مناطق مستعد و کاهش دما در استانهای ایلام، خوزستان‌، گیلان‌، مازندران، گلستان ، تهران، البرز، قزوین و قم در راه است.

همچنین امروز شاهد بارش برف و باران، وزش باد شدید موقت و کاهش دما در اردبیل‌، ارتفاعات استانهای تهران، البرز، قزوین‌، سمنان، گیلان، مازندران‌، گلستان‌، غرب اصفهان و برخی نقاط استانهای زنجان‌، آذربایجان شرقی‌، آذربایجان غربی، چهارمحال و بختیاری، کرمانشاه، همدان، مرکزی، کردستان و لرستان خواهیم بود.

به نظر می رسد این بار هم باید از باد و برف و باران برای رفع مشکل آلودگی هوا تشکر کنیم که جور کم کاری مسئولان ذی ربط را مثل همیشه کشیدند.

انتهای پیام/

 


لینک مطلب: http://newsromm.dana.ir/News/1551561.html