کد خبر: 1596797
استاندار گلستان:
نباید شرایط را عادی جلوه دهیم
استاندار گلستان گفت: نمی‌توانیم تضمین کنیم پیک دوم کرونا در استان وجود ندارد و نباید شرایط را عادی جلوه دهیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ هادی حق شناس بعدازظهر امروز در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا استان گلستان با اشاره به مصوبات ستاد ملی کرونا، اظهار داشت: اصناف به دو قسمت کم ریسک و پر ریسک تقسیم شدند که تمام اصناف در استان‌ها (به جز تهران) تا 22 فروردرین تعطیل هستند و از شنبه 23 فروردین فعالیت اصناف در گلستان به روال عادی برمی‌گردد اما ممنوعیت فعالیت اصناف پرریسک تا پایان فروردین ماه است که اداره کل صنعت و معدن و تجارت استان لیست آنها را فردا منتشر خواهد کرد.

وی افزود: از شنبه 23 فروردین ماه دوسوم کارکنان دستگاه‌های اجرایی استان باید در ادارات حاضر باشند و اولویت یک سومی که می‌توانند به ادارات نیایند با بانوان و افراد سن بالا است و ساعات کاری از شنبه 23 فروردین از 7 تا 14 خواهد بود و به احتمال زیاد یک ساعت کم می‌شود.

حق شناس ادامه داد: تردد خودروهایی که کالاهای عمومی و اساسی را حمل می‌کنند ممنوعیتی ندارد و تردد خودروها بین استان‌ها همچنان ممنوع است اما تردد بین شهری از شنبه 23 فروردین به روال عادی برمی‌گردد و مشکلی ندارد.

وی اضافه کرد: مدارس و دانشگاه‌ها تا پایان فروردین ماه تعطیل هستند و دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری از اول اردیبهشت می‌توانند در کلاس‌ها حضور پیدا کنند و اماکن مقدسه تا پایان فروردین تعطیل خواهند بود.

استاندار گلستان گفت با بیان اینکه هنوز دنیا با ویروس کرونا درگیر است، گفت: نمی‌توانیم تضمین کنیم پیک دوم کرونا در استان وجود ندارد و نباید شرایط را عادی جلوه دهیم، هنوز درگیر پیک دوم نشده‌ایم اما اگر رها کنیم و شرایط زندگی به روال عادی برگردد ممکن است شاهد پیک دوم باشیم.

حق شناس افزود: باید جدیت را ادامه دهیم تا زمانی که دانشگاه علوم پزشکی پایان کرونا را اعلام کند و تا آن زمان خطر وجود دارد و تردیدی در آن نداریم.

وی ادامه داد: در حال حاضر 93 نفر در آی سی یو بیمارستان‌های استان هستند که خیلی از آنها بیشتر از دو هفته در این قسمت هستند و نشان می‌دهد شراط عادی نیست.

وی یادآور شد: باید با همین شدت و جدیت ادامه دهیم تا به عنوان یکی از اولین استان‌ها از بحران کرونا عبور کنیم.

انتهای پیام/