کد خبر: 1592613
نظر آیت‌الله جوادی آملی درباره نقش دعا در دفع بلایا
آیت‌الله جوادی آملی گفت:رخداد تلخ کرونا که جامعه بشری را گرفتار کرده بارحمت مطلقه الهی هماهنگ است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  آیت‌الله جوادی آملی از مراجع عظام تقلید طی سخنانی ضمن تاکید دوباره بر ضرورت توجه به توصیه‌های پزشکی در رابطه با ویروس کرونا، دعا و نیایش را از عوامل تعیین‌کننده در رفع و دفع بلایا از جمله این بیماری دانست.

او در یک پیام تصویری در این زمینه، افزود: یکی از مسائل دقیق جهان اسلام که توسط انبیای الهی بیان‌شده، دعا و نیایش است، درخواست یک موحد هرگز رد نمی‌شود، اما امروز توحید در بین ما غبارگرفته، غم گرفته و مستور است و بسیاری از مسلمانان گرفتار شرک هستند.

این مرجع تقلید با اشاره به آیات پایانی سوره یوسف، گفت: بیشتر مؤمنین و مسلمانان به پرده رقیقی از شرک گرفتار هستند و این قبیل بیمار‌ها در زدودن این پرده‌ها نقش عمیقی دارند، انسان باید باور کند که کل نظام خلقت دقیق و منسجم است و به‌این‌ترتیب ویروس کوچکی که لرزه بر اندام ۷ میلیارد مردم انداخته بر پایه حساب‌وکتاب است.

او با اشاره به آیه دیگری از قرآن کریم، اضافه کرد: انسان از یک قطره آب آفریده‌شده، اما امروز صد‌ها دانشکده و دانشگاه درصدد شناخت بدن آن هستند و هنوز هم علت بسیاری از بیماری‌های انسان را کشف نشده است.

جوادی آملی تصریح کرد: از جامعه گران‌قدر پزشکی حق‌شناسی می‌کنیم و از خداوند متعال می‌خواهیم تمام کادر درمانی را مشمول رحمت ویژه خودش بگرداند.

او ادامه داد: اولین گروهی که برای رهایی از ویروس کرونا باید دعا کنند کادر پزشکی و درمانی هستند و باید از خداوند متعال بخواهند که علم، کشف دارو و درمان بیماری کرونا را به آن‌ها اعطا کند.

این مرجع تقلید اضافه کرد: اولین جلسه دعا را جامعه پزشکی کشور انجام دهند و از خداوند بخواهند که توفیق کشف داروی درمان و نجات جامعه را در تمام شرق و غرب عالم را به شما عنایت کند و تمام جامعه بشری از شما استفاده کنند.

او عنوان کرد: کادر درمانی باید از درگاه خداوند برای رفع و رفع این بیماری دعا کنند، چه‌بهتر است که انسان به جایگاهی برسد که جوامع دیگر نیز بر سر سفره او بنشینند.

این مرجع تقلید تصریح کرد: در مرتبه بعدی، مسوولان جامعه باید از به درگاه الهی دعا و نیایش کنند و از خداوند متعال درخواست کنند باقدرت بی‌کران خود آن‌ها را باوجود امکانات محدود در یاری‌رساندن به ملت بزرگ ایران و سایر جهان یاری نماید.

جوادی آملی گفت: خداوند در میان دل‌های شکسته است و دراین‌بین دعای افراد مبتلا و نزدیکان آن‌ها بسیار مؤثر است، همچنین عموم مردم هم باید برای رفع و دفع خطر از تمام مبتلایان و جامعه دعا کنند تا با رفتن این بیماری جامعه در سایه عقل و عدل اداره شود.

او افزود: دعا این چهار گروه نقش تعیین‌کننده‌ای در رفع و دفن بیماری کرونا دارد، همچنین صدقه دادن نیز مؤثر است.

آیت الله جوادی املی عنوان کرد: در صورتی در قلب انسان هیچ‌چیزی جز خداوند متعال مؤثر قلمداد نشود و به معنای واقعی کلمه موحد باشد حتماً دعای چنین فردی مستجاب می‌شود.

این مرجع تقلید در ادامه اظهار کرد: رخداد تلخ و مهمان ناخوانده کرونا ویروس که جامعه بشری را گرفتار کرده است بارحمت مطلقه الهی هماهنگ است، گاهی خداوند افراد خوابیده و غافل را به‌وسیله این امور بیدار و انسان‌های بی‌تفاوت‌ها را هوشیار می‌کند.

او اضافه کرد: در نظام خلقت چیزی شر نیست و اگر اندک آسیبی به جامعه برساند، شر آن بسیار کم است و خیرش بسیار زیاد می‌باشد.

جوادی آملی افزود: ممکن است این بیماری و ویروس کرونا آسیب‌هایی برساند، اما دل‌ها را متوجه ذات اقدس اله می‌کند.

انتهای پیام