کد خبر: 1591941
رضایی اعلام کرد:
توقف نقل و انتقال اسناد فاقد اولویت حج و عمره تا پایان فروردین
سرپرست معاونت حج و عمره سازمان حج و زیارت از اعمال محدودیت‌های نقل و انتقال اسناد فاقد اولویت حج تمتع و عمره خبر داد و گفت: توقف نقل و انتقال تا پایان فروردین سال ۹۹ خواهد بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ اکبر رضایی اظهار کرد: این توقف به دلیل شیوع ویروس کرونا در کشور و لزوم کاهش میزان مراجعات و ترددهای غیر ضروری انجام شده است.

 
وی افزود: اسنادی دارای اولویت شناخته می‌شوند و قابل نقل و انتقال تا پایان فروردین ماه سال ۹۹ هستند که تاریخ ودیعه گذاری آنان تا ۱۵ اردیبهشت ماه سال ۱۳۸۶ باشد؛ پس از فروردین ماه سال ۱۳۹۹ نیز کلیه اسناد مطابق روال گذشته و بر اساس دستورالعمل‌های صادره قابل نقل و انتقال است.
 
وی با تاکید بر اینکه برای نقل و انتقال نیازی به مراجعه حضوری به دفاتر حج و زیارت نیست، گفت: طبق دستورالعمل‌های قبلی سازمان، متعاملین باید بومی و ساکن در استان باشند که بر همین اساس دفاتر زیارتی مراتب را بررسی و اقدام خواهند کرد.
 
وی با تاکید بر اینکه متقاضیان نقل و انتقال اسناد دارای اولویت ذکر شده فقط باید با دفاتر زیارتی مرتبط باشند، تاکید کرد: در این ایام مراجعه متعاملین به حج و زیارت استان ضرورتی نداشته و پس از انجام مراحل مربوطه و تأیید، صدور معرفی نامه‌های «دفاتر اسناد رسمی» و «بانک عامل» از طریق نماینده دفتر زیارتی انجام خواهد شد.